Ta książka to praktyczny kurs Blogowania. Dzięki niej samodzielnie założysz bloga i dowiesz się jak już od samego początku go prowadzić, by przyniósł Ci dochody, których pragniesz.

Zaoszczędź tysiące złotych na specjalistów! Wszystko czego potrzebujesz to chęci, komputer i dostęp do internetu.

Za chwilę możesz mieć w rękach praktyczny przewodnik, który krok po kroku poprowadzi Cię od absolutnych podstaw do profesjonalnego i dochodowego bloga.

Ostateczna Promocja (Ostatnie Sztuki - 6!)

 • 00
 • 00
 • 00
 • 00

Posłuchaj jak to się zaczęło…

Podążanie za własną pasją i robienie tego co się lubi, a następnie znalezienie sposobu na to aby na tym zarobić. Zbyt piękne aby było prawdziwe? Wielu tak właśnie myśli. Duża część ludzi chodzi do pracy, której nie cierpią, a po powrocie do domu spędzają czas przed telewizorem. I tak mija dzień za dniem, tydzień za tygodniem, miesiąc za miesiącem… 

Trochę czasu minęło zanim odkryłem co ja chcę robić w życiu. Wcześniej zajmowałem się telemarketingiem, a później też sprzedażą bezpośrednią. Chociaż niektóre zajęcia dawały mi w pewnym stopniu satysfakcję, to jednak szybko się wypalałem. Czułem, że chcę robić coś innego w życiu. 

Pomimo tego, że zarabiam całkiem niezłe pieniądze, to jednak nie uchroniło mnie popadnięciem w długi. Moja sytuacja finansowa była kiepska, wiedziałem że muszę szybko coś wymyślić. Widziałem, że są ludzie, którzy korzystają z internetu nie tylko dla rozrywki ale dzięki niemu zarabiają pieniądze. Postanowiłem postawić na to rozwiązanie i podjąć próbę zarabiania za pomocą internetu. Początki były trudne. Wielokrotnie spędzałem po kilkanaście godzin dziennie przed ekranem komputera, a efekty były prawie niezauważalne. Musiałem po prostu wszystkiego sam się nauczyć, najczęściej metodą prób i błędów. Dziś jednak wiem, że to był strzał w dziesiątkę. Wiesz dlaczego? 

Wiele lat temu zamieszkałem razem z Anią, która. Pracowała ona wtedy na etacie. Podejmowała się różnych zajęć ale za każdym razem coś jej nie pasowało i zmieniała pracę. Tak naprawdę nie czuła się wolna, tylko w pełni zależna od swojego pracodawcy. To pracodawca decydował kiedy Ania może skorzystać z toalety, kiedy ma być głodna, kiedy może mieć wolne i czy w ogóle i jakiej wysokości pensję otrzyma Ania.

Znasz to?

To nie jest dobra wizja, bo gdzie tu jest wolność? Ania jednak obserwowała zupełnie inny świat, którego nie rozumiała. Widziała, że ja “siedzę” w domu, robię to co lubię i zarabiam czasami wielokrotnie więcej niż ona. Nie okazywała tego, ale podejrzewam, że w głębi była wściekła z tego powodu. W końcu nie wytrzymała i postanowiła sama spróbować. 

Założyła wtedy swojego pierwszego bloga. W pewnym momencie jednak przestała go rozwijać. Dlaczego? Bo temat, który wybrała tak naprawdę nie był jej tematem. Tamten blog porzuciła, ale uruchomiła nowy, na zupełnie inny temat. Tym razem to było coś co ją pasjonowało. Obecnie Ania jest moją żoną i wspólnie realizujemy nasze pasje i cele. Ania pracuje nad rozwojem swojej marki przy pomocy bloga www.annagurtowska.pl i przy innych projektach. Nawet treść tego tekstu, który właśnie czytasz jest tworzony przez nas wspólnie, poza początkiem, który był opisany z perspektywy Marcina. Także ta książka, która już wkrótce będzie mogła wylądować w Twoich rękach jest naszym wspólnym dziełem. 

Taka praca daje nam satysfakcję, dużo wolnego czasu i przede wszystkim wolność. To my o wszystkim decydujemy, a przy tym pomagamy tysiącom ludzi w rozwijaniu swoich biznesów internetowych. Właśnie tym jest dla nas prowadzenie bloga. Realizujemy siebie, a przy tym pomagamy innym. 

“Jeśli masz coś wartego podzielenia się, co potencjalnie mogłoby poprawić czyjeś życie, to musisz wyjść do ludzi i dzielić się tym”. – Pat Flynn

Najczęstsze powody porażki w blogowaniu

Michał Szafrański napisał “Każdy ma prawo pisać w internecie, ale nie każdy powinien to robić”. Każdy może zostać blogerem. Dostępne są takie rozwiązania, że nie stanowi to żadnego problemu. Bloga można założyć w kilka chwil, a później wystarczy pracować nad jego rozwojem. Gdyby to było takie proste to byśmy mieli samych świetnie zarabiających i znanych blogerów. Tak jednak nie jest. Wiele nowych blogów powstaje, ale po napisaniu jednego czy kilku artykułów autor rezygnuje. Niektórzy nie rezygnują, piszą wytrwale, ale wciąż nie zyskują satysfakcjonującej ilości czytelników. Jest kilka błędów w blogowaniu, które być może będą Ci znane?

Brak umiejętności w uruchomieniu i konfiguracji bloga. Zacznijmy od początku. Bloga najpierw trzeba założyć, skonfigurować i nadać mu profesjonalny wygląd. Większość osób tego nie potrafi, bo nigdy tego wcześniej nie robili. Teoretycznie jest dostępnych wiele kursów i poradników, które mówią jak to zrobić, ale większość jest słaba, albo stworzona niezrozumiałym językiem dla początkującej osoby. Przez to wiele osób poddaje się na samym starcie, inni tworzą stronę, która nie jest dobrze przygotowana do pracy nad nią i odstrasza czytelników.

Pisanie na niewłaściwy temat. Niektórzy wybierają temat dla bloga kierując się niewłaściwymi wytycznymi. Podejmują temat ze względu na modę, ponieważ inni tak robią, albo ze względu bo ktoś już prowadzi  bloga na taki temat i odniósł sukces. To jest najprostsza droga do odniesienia porażki. Źle dobrany temat, który nie będzie współgrał z autorem bloga spowoduje, że tworzenie artykułów będzie szło jak krew z nosa. Z drugiej strony jak wybierzesz właściwie temat to treść będzie płynąć z Ciebie niczym potok w bystrym strumieniu. 

Brak umiejętności w promocji. Nie ma nic gorszego niż dobre treści, które nie docierają do szerszego grona odbiorców. Prawda jest taka, że istnieje wiele blogów, na których są publikowane bardzo dobrej jakości, ale poza autorem bloga i może kilkoma znajomymi nikt nie czyta tego bloga. Początkowy zapał wygasa i autor zniechęca się. Może nawet wysnuć wnioski, że to co ma do przekazania nie podoba się czytelnikom. Tak naprawdę to jest wina braku promocji bloga. Można by pomyśleć, że dobra treść sama przyciągnie czytelników, ale to nie prawda, bo zawsze potrzebna strategia na wypromowanie bloga. 

Brak umiejętności w tworzeniu treści. Są również blogi, które swoją treścią nie zachęcają do interakcji czy chociażby powrotu na stronę w przyszłości. Odpowiednio pisać też trzeba umieć. Treść powinna być atrakcyjna przede wszystkim dla czytelnika. Na to składa się wiele czynności: język dopasowany do grupy docelowej, czytelność itp. Treść powinna też być atrakcyjna pod kątem SEO, aby więcej osób zainteresowanych zawartością Twojego bloga odnalazły go. Błędów jest znacznie więcej. Jedne niosą poważne konsekwencje, a inne uruchamiają “łańcuszek” błędów, które blokują rozwój bloga. Czy któryś z tych przedstawionych wyżej jest Ci znany? Prawda jest taka, że każdy nawet najmniejszy błąd czy problem może być konsekwencją Twojej porażki w blogowaniu. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, jesteś “nietechniczny”, to jesteś skutecznie zablokowany aby w ogóle uruchomić bloga. Jeśli nie wiesz w jaki sposób zyskać czytelników, to Twój zapał może wygasnąć i w konsekwencji rzucisz to. Nie wiesz jaki temat byłby dla Ciebie idealny? Jeśli źle go wybierzesz, to nie wróżę Ci sukcesu.

Co konkretnie znajdziesz w książce?

Ostatnio na rynku pojawiło się kilka bardzo wartościowych książek na temat prowadzenia bloga. To są dobre pozycje, pokazują możliwości jakie daje blogowanie. Znajdziesz w nich wiele cennych rad. Natomiast dotychczas nie było ani jednej książki, która w dokładny i przystępny sposób pokazuje jak to wszystko zrobić krok po kroku. To nie tylko książka, czy poradnik, można powiedzieć, że jest to kurs, dzięki któremu samodzielnie wszystko złożysz w całość, nawet jeśli jesteś “nietechniczny”. 

Postawiliśmy sobie za cel stworzyć coś dzięki czemu będziemy mogli pomóc absolutnie każdemu, abyś stał się samodzielny w tworzeniu i prowadzeniu bloga. Poprowadzimy Ciebie od absolutnych podstaw, aż do zaawansowanych rzeczy.

Co konkretnie znajdziesz w książce?

 

 • Odkryjesz jaki temat idealnie będzie dopasowany do Ciebie
 • Dowiesz się czym jest hosting i jaki wybrać aby nie przepłacać
 • Z łatwością wybierzesz odpowiednia domenę dla swojej strony
 • Nigdy już nie będziesz mieć problemu z instalacją bloga
 • Zobaczysz jak skonfigurować swojego bloga aby był idealnie przygotowany do pracy
 • Nadasz swojej stronie profesjonalny wygląd, który przyciągnie masę czytelników
 • Dowiesz się jakie wtyczki najlepiej sprawdzą się u Ciebie
 • Otrzymasz plan działania co zrobić po kolei
 • Nigdy nie będziesz mieć problemów z RODO
 • Poznasz dobre zasady przy pisaniu artykułów
 • Odkryjesz sposoby zarabiania na blogu
 • Zobaczysz jak z bloga zrobić automat do budowania listy mailingowej
 • Zaczniesz tworzyć strony do pozyskiwania listy mailingowej, którym nikt się nie oprze
 • Zobaczysz jak napisać dobrze wiadomość mailową (mailing)
 • Dowiesz się jak budować trwałe i głębokie relacje z czytelnikami
 • Odczujesz znaczną poprawę w pisaniu artykułów
 • Poznasz najlepsze sposoby na wypromowanie bloga i rozkręcenie go
 • Poskromisz SEO
 • Dowiesz się jak pozycjonować swoją stronę
 • Odkryjesz wszystko co jest najważniejsze aby pisać dobre artykuły i publikować świetne zdjęcia
 • Poznasz narzędzia, które są przydatne w blogowaniu, oraz takie, które są absolutnie konieczne i jak je obsługiwać
 • Dowiesz się jak wypromować swoją markę

Aha zapomnieliśmy napisać Ci o…

Książka, którą stworzyliśmy to jest mapa, którą będziesz trzymać w ręku, a poprowadzi Cię ona od zera do profesjonalnego bloga. Będzie on dla Ciebie zarabiać pieniądze i dawać znacznie więcej korzyści. Książka zawiera nie tylko samą treść pisaną, ale też zdjęcia i screeny, które znacznie ułatwią Ci pracę nad swoją stroną. Poprowadzimy Cię “za rękę” przez wszystkie trudy związane z założeniem i prowadzeniem bloga. Dołożyliśmy wszelkich starań abyś ze wszystkim poradził sobie z dziecinną łatwością.

Efekty mówią same za siebie

Do tej pory pomogliśmy już kilku tysiącom osób w ich działaniach internetowych. Wiele osób dzięki naszej pomocy założyło i rozwija swoje blogi. To jest fantastyczne uczucie, gdy widzimy pozytywne efekty jakie nasza praca daje innym ludziom.

Dzięki tej książce będziemy mogli jeszcze skuteczniej pomóc Tobie w tworzeniu i rozwijaniu swojego bloga, bo zawsze będziesz miał pod ręką praktyczny poradnik. Będzie towarzyszyła Ci ona w każdym etapie rozwoju twojej strony internetowej.

Spis treści

Wprowadzenie

Dowiesz się jak powinieneś przygotować się do czytania książki, tak abyś miał z niego jak najlepsze rezultaty. W tym miejscu będzie mowa o przebiegu całej książki.

Dlaczego warto prowadzić bloga?

W tym miejscu pokażemy Ci jaką przewagę daje blog. Zademonstrujemy Ci co zyskasz dzięki temu, że będziesz posiadać bloga. Nie ma wątpliwości, że to co tu przeczytasz da Ci ogromna motywację aby samemu rozpocząć przygodę z własnym blogiem.

Dlaczego warto posiadać blog firmowy?

Czy posiadając firmę warto prowadzić przy tym swojego bloga? Z tego fragmentu dowiesz się ile dzięki temu zyskasz. 

Wybierz swoją specjalizację – czyli nisza rynkowa

Poznasz dochodowe nisze, zobaczysz jak uniknąć błędów przy wyborze niszy, które popełnia większość blogerów, wykonasz ćwiczenie, dzięki któremu znajdziesz idealną niszę dla siebie.

Biznesplan dla bloga

Jest to niezwykle ważny temat zanim przejdziesz do pracy na swoim blogu. Zobaczysz jak wyznaczać cel dla swojego bloga, oraz wyznaczysz też dla niego misję. Zaplanujesz też przyszłe artykuły, sposób promocji i zarabiania na blogu. 

Domena

Czym kierować się przy wyborze domeny? Jakie nazwy się sprawdzą, a jakie nie? Gdzie najkorzystniej zarejestrować domenę?

Hosting

Jakich narzędzi potrzebujesz do prawidłowego funkcjonowania bloga? Dostaniesz instrukcje jaki wybrać hosting i czym się przy tym kierować.

Instalacja WordPress

Zobaczysz jak w prosty i szybki sposób (nawet trzema kliknięciami) zainstalować bloga). Poprowadzimy Cię za rękę przez ten proces.

Pierwsze kroki w WordPress

Zobaczysz jak posługiwać się swoim blogiem, jak go skonfigurować, gdzie co jest i co do czego służy.

Wygląd bloga

Ustawisz wygląd bloga, zobaczysz gdzie szukać szablonów, jak je instalować, jak je skonfigurować. Zobaczysz co należy zrobić aby wygląd bloga był użyteczny i przyciągał czytelników.

7 zasad profesjonalnego wyglądu bloga

Wygląd ma duże znaczenie więc trzeba się do tego solidnie przyłożyć Dzięki tym zasadom, które tu poznasz zaprojektujesz bezbłędnie profesjonalnego bloga.

Strona “o mnie” na blogu

Stworzysz perfekcyjną stronę o mnie, która będzie zachęcać do dalszej lektury bloga.

Strona “kontakt” na blogu

Czy strona z kontaktem zawsze musi być nudna? Niech Twoja będzie ciekawa. Tutaj zobaczysz jak to zrobić.

Strona “polityka prywatności” na blogu

Pokażemy Ci przykład, z którego możesz śmiało skorzystać przy tworzeniu swojej polityki prywatności.

Menu na blogu

Nauczysz się tworzyć właściwą nawigację na blogi. Dowiesz się w jaki sposób to zrobić i jak prawidłowo powinno wyglądać menu na blogu.

Wtyczki do bloga

Poznasz najważniejsze wtyczki jakie Twój blog powinien posiadać. Zobaczysz jak szukać wtyczek, jak je zainstalować i jak je skonfigurować. Dzięki temu Twój blog nabierze charakteru, funkcjonalności i będzie gotowy do właściwego działania.

Planowanie artykułu

Jeśli masz problemy z zabraniem się za pisanie artykułu, to ten fragment ksiązki jest dla Ciebie. Dostaniesz receptę jak przygotować się do pisania artykułu. Zobaczysz jak perfekcyjnie przygotować się do napisania artykułu, dzięki czemu samo pisanie będzie dla Ciebie dziecinna igraszka. Poznasz sekret, który wykorzystują najlepsi blogerzy.

Tworzenie artykułu

Dowiesz się jak pisać prawidłowo artykuły na blogu. W jakim miejscu gdzie i co umieścić, jak powinien wyglądać dobrze napisany artykuł.

Rodzaje treści

Zapoznasz się z rodzajami treści, które można stosować na blogu. Pokażemy Ci korzyści każdej z nich, dzięki temu dobierzesz optymalny rodzaj treści do swojego bloga.

Słowa kluczowe

Poznasz sposób na wyznaczanie słów i fraz kluczowych, tak aby Twoi potencjalni czytelnicy dużo łatwiej mogli Ciebie odnaleźć. Odkryjesz strategię “długiego ogona” (long tail) i zobaczysz jak z niej prawidłowo korzystać.

Optymalizacja SEO

Dowiesz się jak optymalizować artykuły pod odpowiednie frazy kluczowe. Poznasz miejsca, w których słowa kluczowe powinny się znaleźć. Nauczysz się prawidłowo optymalizować swojego bloga pod wyszukiwarki.

Obrazki na bloga

Zobaczysz w jaki sposób wstawiać obrazki na bloga. Jakie to powinny być obrazki i gdzie szukać obrazków? Pokażę Ci miejsca gdzie znajdziesz tysiące darmowych grafik do użycia na swojej stronie internetowej.

Największe błędy blogosfery

To bardzo ważne abyś nie popełnił tych błędów, bo mogą one kosztować Ciebie bardzo dużo. Popełniając chociażby jeden z tych błędów będziesz nadal sabotować swój blog. Dzięki temu ustrzeżemy Ciebie przed tym i odniesiesz sukces.

Lista pomysłów na artykuł

Już nigdy więcej nie będziesz miał problemu z brakiem pomysłów na artykuł. Dzięki temu będziesz mieć dziesiątki, a nawet setki pomysłów w zanadrzu na napisanie artykułów.

Jak zarabiać na blogu

Poznasz sposoby dzięki którym i Ty możesz zacząć zarabiać na blogu. Dowiesz się jak możesz ustawić swojego bloga, aby był dochodowy.

Lista mailingowa na blogu

Nauczysz się budować listę mailingową na swoim blogu. Spowodujesz, że Twój blog stanie się kopalnią listy mailingowej, która będzie dla Ciebie pracować 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku.

Zachęta do zapisu na listę (Lead Magnet)

Stworzysz niezwykle skuteczny Lead magnet, czyli zachętę do zapisu na listę mailingową. Dowiesz się co Twoi potencjalni klienci będą od Ciebie chcieli i co ich zachęci do zapisania się na listę mailingową?

Okładka 3D

Nie musisz być grafikiem komputerowym aby tworzyć piękne i profesjonalne okładki 3D. Nauczysz się tworzyć okładki, przez które inni będą podnosili swoje szczęki z podłogi.

Strona przechwytująca

Poznasz sposób na tworzenie strony przechwytującej, której nikt się nie oprze. Obok Twoich stron już nikt więcej nie przejdzie obojętnie. One będą zbierać dla Ciebie listę mailingową jak szalone.

Formularze zapisu do bloga (6+1)

Nauczysz się tworzyć najważniejsze elementy, dzięki którym będziesz zbierać osoby na listę mailingową.

Uzbrajanie bloga w formularze zapisu

Dowiesz się jak uzbroić swojego bloga w formularze zapisu, banery, linki, wyskakujące okienka. Blokady treści i inne elementy, tak aby Twój blog skutecznie zbierał dla Ciebie listę mailingową.

Zdobywanie czytelników na blogu za pomocą grup na FB

Tym sposobem jesteś w stanie dotrzeć do setek, czy nawet tysięcy potencjalnych czytelników dziennie. To jest jeden z lepszych sposobów na promocję zwłaszcza nowych blogów.

Automatyzacja procesu udostępniania treści w grupach

W ten sposób dotrzesz do jeszcze większej ilości osób w szybszym czasie. Wdrożysz automatyzację w proces promowania swojego bloga na FB.

Najważniejszy element promowania bloga i zdobywania czytelników

Dostaniesz solidną garść pomysłów i gotowych rozwiązań na to jak promować swojego bloga i zdobywać tysiące nowych czytelników.

Promocja bloga przy pomocy komentarzy

Jeden z najważniejszych sposobów na promocję bloga, ale i na kreowanie własnego wizerunku. Dowiesz się również jak dzięki temu wzmocnić pozycję swojej strony w Google.

Sekrety zwiększające popularność bloga

Poznasz sekrety, dzięki którym Twój blog zyska i to bardzo na popularności. Te sposoby znają jedynie nieliczni blogerzy.

Buzzsumo w marketingu internetowym

Dzięki tym strategią dowiesz się co Twoi potencjalni czytelnicy oczekują. Poznasz popularne tematy, które sprawdzą się na Twoim blogu. Każdy profesjonalny bloger korzysta z tego niezastąpionego narzędzie. Teraz i Ty nauczysz się z niego korzystać.

Podłączenie statystyk z Google Analytics

Bez statystyk ani rusz. Dowiesz się jak zainstalować statystyki na swojej stronie.

Weryfikacja i analiza statystyk

Zobaczysz jak sprawdzać statystyki, jak można je poprawić? Dowiesz się jak dzięki temu zadbać o prawidłowy rozwój swojego bloga i zyskać więcej odwiedzin.

Google Search Console dla Twojego marketingu

Jedno z najważniejszych narzędzi. Dzięki niemu zobaczysz jak jeszcze lepiej zoptymalizować swojego bloga, aby jeszcze więcej czytelników trafiło na Twoją stronę. Tylko dzięki temu co się tu dowiesz zyskasz co najmniej 50% więcej odwiedzin na swoim blogu.

Śledzenie blogów i innych artykułów

Teraz będziesz na bieżąco wiedzieć skąd czerpie ruch Twoja konkurencja. Na jakie frazy kluczowe są oni najczęściej wyszukiwani. Dowiesz się jak Tą wiedzę możesz wykorzystać dla siebie.

Zdobądź ruch za pomocą agregatów blogów

Wystarczy, że wykonasz to zadanie i dzięki temu zyskasz wiele czytelników na swoim blogu. To jest niezastąpiony sposób na zdobycie łatwego ruchu na swojej stronie.

Praca nad ruchem na blogu

Dowiesz się jak dalej pracować na swoim blogu, aby mieć długotrwałe efekty. Dzięki temu Twój blog będzie pracować dla Ciebie, zdobywać czytelników, budować listę mailingową i zarabiać przez wiele, wiele lat.

Ostatnie egzemplarze

Blogowskaz Ostateczna Promocja -70%

To już niestety ostatnie sztuki książki. Na tę chwilę pozostało jedynie 6 egzemplarzy. 

 • 00
 • 00
 • 00
 • 00

Książka

49 zł 15 zł

Zamów książkę ze specjalną dedykacją. Książka zostanie wysłana w ciągu 24 godzin od zamówienia.

Popularne

Książka + Kurs Blogowania

67 zł 37 zł

Książka ze specjalną dedykacją zostanie wysłana w ciągu 24 godzin od zamówienia, a dostęp do kursu otrzymasz natychmiast online.

Ekskluzywna Opcja

764 zł 197 zł

Książka + Kurs Blogowania, oraz dostęp do ekskluzywnego szkolenia online, na którym wyspecjalizujesz się w sprzedaży. Wartość szkolenia to 697 zł!

Wpisz email na który wysłać poradnik